Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Наркоманія, ігроманія, алкоголізм - це не згубні звички, а дуже серйозні захворювання, що вимагають комплексного лікування. Отримати професійну допомогу - анонімно та за доступною вартістю, можна звернувшись до приватного реабілітаційного центру «Реванш+».

Принципи роботи центру

Ефективне, успішне лікування патологічних залежностей вимагає дотримання ряду принципів, якими керується у своїй роботі наш центр:

  1. Індивідуальний підхід. Кожен випадок захворювання унікальний, має свої причини, особливості перебігу. Тому лікування за загальними схемами не дає належних результатів. Для кожного пацієнта фахівці розробляють індивідуальний терапевтичний курс із урахуванням результатів попередньої діагностики та інших особливостей конкретного клінічного випадку.
  2. Анонімність - має велике значення для успішного подолання патологічних залежностей та подальшої соціальної адаптації пацієнтів. Ми не ставимо своїх пацієнтів на облік і гарантуємо їм суворе дотримання політики конфіденційності. Такий підхід дозволяє захистити пацієнта та його родичів від осуду, громадського розголосу, полегшити процес ресоціалізації та уникнути цілого ряду проблем.
  3. Робота з мотиваціями. Доведено, що найкращі методи лікування патологічних залежностей не будуть ефективними, якщо сам хворий не зацікавлений в одужанні. З цієї причини велика увага приділяється роботі з мотиваціями пацієнта. Співробітники клініки роблять все можливе, щоб залежна людина вийшов зі стадії заперечення, усвідомив всю масштабність проблеми та активно включився в терапевтичний процес.
  4. Комплексний підхід. Застосування одних лише короткострокових методів, наприклад детоксикації, кодування, дає лише тимчасові результати та закінчується черговим рецидивом. Для повної перемоги над патологічними залежностями необхідна комплексна програма, що включає в себе медичну допомогу, психологічну реабілітацію, курс соціальної адаптації.
  5. Робота з ближнім оточенням. Від родичів і поведінки багато в чому залежить ефективність лікування, а також тривалість ремісії. Наші фахівці допомагають членам сім'ї реабілітантів подолати співзалежність, навчитися правильно взаємодіяти з залежним людиною на різних стадіях терапевтичного процесу, надають їм індивідуальні консультації, проводять сеанси сімейного системного психоаналізу, спрямовані на відновлення здорових, довірчих відносинах між близькими людьми.

Робота з таких принципів дозволяє гарантувати повне позбавлення від різного виду патологічних залежностей, незалежно від ступеня тяжкості захворювання і стадії його розвитку.

Реабілітаційний центр у Харкові на ХТЗ

Лікування патологічних залежностей

Лікування починається з проведення комплексної діагностики. Далі пацієнтові надається необхідна медична допомога, проводиться детоксикація, що дозволяє очистити організм, зняти стан наркотичної ломки або похмільного синдрому, усунути прояви фізичної залежності, досягнувши стану тимчасової тверезості. Хороші результати дає кодування від ігроманії, алкоголю і наркотиків за методом Довженка.

Наступний етап - це психологічна реабілітація пацієнтів, що проводиться за принципами програми «12 кроків», доповненої елементами інших ефективних психотерапевтичних методик. Саме психологічна реабілітація допомагає людині повністю позбутися від залежностей, які відносяться до захворювань психосоматичного характеру.

На завершальному етапі людини готують до повернення у звичне середовище, допомагаючи йому визначитися з подальшими цілями, розкрити особистісний потенціал і приховані здібності, відновити втрачені навички, якості та міжособистісні зв'язки. Проводиться корекція поведінкової моделі людини. Крім того, всі реабілітанти здобувають базову соціальне утворення.

Така комплексна програма дозволяє усунути як фізичну, так і психологічну залежність, змінити світогляд людини, систему його життєвих цінностей, що зводить ймовірність рецидиву до мінімуму.

Терапевтичний супровід

Після завершення програми реабілітації кожному випускнику як мінімум на півроку надається терапевтичний супровід. Колишні пацієнти центру продовжують відвідувати заняття у групах взаємодопомоги, працювати з психологами.

Волонтери та соціальні працівники допомагають своїм підопічним вирішити питання, пов'язані з самореалізацією, освітою або зміною професії, пристроєм на хорошу роботу. Терапевтичне супровід дозволяє уникнути процес соціальної адаптації та зриву, який особливо часто відбувається саме після виписки та повернення людини в звичне середовище.