Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Жіночий алкоголізм, всупереч поширеній думці, зустрічається не менш часто, ніж чоловічий. Дане захворювання небезпечне, оскільки багато жінок до останнього приховують свою залежність. Запущена форма алкоголізму руйнує роботу всього організму та призводить до безліч важких наслідків, включаючи безплідність.

Причини жіночого алкоголізму

Жіночий алкоголізм та особливості його лікування

Алкогольна залежність часто розвивається непомітно, як для пацієнтки, так і для оточуючих. Якщо не вжити своєчасних заходів, то на відновлення організму потрібна велика кількість часу та сил.

Проблема жіночого алкоголізму актуальна в сучасному суспільстві. До хворобливої ​​пристрасті та зловживання спиртними напоями підштовхнути представниць прекрасної статі можуть такі чинники:

 1. Спадкова схильність.
 2. Проблеми в особистому, сімейному житті.
 3. Недостатнє саморозвиток.
 4. Відсутність самореалізації.
 5. Життя з чоловіком, що страждають хронічним пияцтвом.
 6. Часті стреси та психоемоційні потрясіння.

Деякі жінки починають пити для того, щоб розслабитися після важкого робочого дня. Інші шукають в алкоголі розраду та спосіб сховатися від проблем, пов'язаних із особистим життям. Навіть цілком успішні дами, задоволені життям і повністю забезпечені, мають люблячого чоловіка, часто починають вживати спиртне від нудьги, щоб розважитися і підбадьоритися.

Незалежно від причин жіночий алкоголізм швидко прогресує, тому потребує своєчасного, професійного, комплексного лікування.

Як розпізнати жіночий алкоголізм?

Виявити патологічне захоплення спиртними напоями допоможуть характерні симптоми:

 1. Регулярне вживання алкоголю у великих дозах.
 2. Неможливість самостійно зупинитися до настання стану сильного сп'яніння.
 3. Прояв болісного похмільного синдрому в ранкові години.
 4. Постійний пошук приводу випити.
 5. Набряклість, опухлість особи.
 6. Зміна структури волосся, поява ранньої сивини.
 7. Різкі перепади настрою, психоемоційна нестабільність.
 8. Плаксивість, безпричинна дратівливість.
 9. Погіршення пам'яті.

При появі перших симптомів рекомендується починати лікування. Через те, що жінки важать менше чоловіків, тому при вживанні великої кількості алкоголю, концентрація етилового спирту в їх крові буде значно вище, ніж сильної статі. Саме цим пояснюється більш швидке звикання і виражений розвиток жіночого алкоголізму, в порівнянні з чоловічим.

Хвороба прогресує прискореними темпами, змінюючи в гіршу сторону зовнішність, характер дівчини, приводячи до деградації особистості, важких захворювань, передчасного старіння організму.

Жіночий алкоголізм та особливості його лікування

Особливості лікування хронічної алкозалежності

Більшість тих, жінок, які п'ють категорично заперечують наявність залежності від спиртного та не можуть визнати себе алкоголіками. Такі пацієнтки відмовляються від лікування, залишаються глухі до доводів, прохань і умовлянням своїх близьких.

Щоб допомогти жінці, яка страждає на хронічний алкоголізм, необхідно звернутися в хорошу наркологічну клініку. На початковому етапі пацієнтці потрібно грамотна медична допомога, спрямована на зняття абстинентного синдрому, відновлення здоров'я, подолання фізичної залежності.

Після стабілізації загального стану, з жінкою починають працювати психологи та психотерапевти. Фахівці допомагають пацієнтці знайти та усунути основні причини, що спровокували розвиток патологічної залежності. Для досягнення стабільного, позитивного результату важливо, щоб жінка усвідомила серйозність проблеми, плачевні наслідки алкоголізму, сформувала стійкі мотивації до одужання.

Повірити в свої сили, навчитися справлятися з життєвими труднощами, відчувати позитивні емоції без алкоголю допоможе комплексна психологічна реабілітація. Важливо, що лікування алкогольної залежності в приватних спеціалізованих клініках проводиться анонімно, без постановки на облік, тому пацієнтка може не хвилюватися про суспільного розголосу своєї проблеми.

Професійне лікування жіночого алкоголізму в Києві дає хороші результати, про що свідчать численні відгуки. Для повного подолання залежності та профілактики рецидивів жінці необхідно не тільки відмовитися від вживання спиртних напоїв, а й змінити мислення, спосіб життя, погляди на вирішення проблем.

Комплексна терапія, яка об'єднує медикаментозне лікування, психологічну реабілітацію, ресоціалізацію, подарує стовідсотковий шанс впоратися з проблемою жіночого алкоголізму, почати щасливе, нове життя.