Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Лікування алкоголізму - складний і тривалий процес. На початковій стадії терапевтичного курсу пацієнту виявляється медикаментозна допомога, проводиться детоксикація, виведення із запою. Після стабілізації фізичного стану починається психологічна реабілітація, що дозволяє усунути причини розвитку залежності та підвищити якість життя людини.

Для чого потрібна психологічна реабілітація при алкоголізмі?

Психологічна реабілітація після алкогольної залежності

Алкоголізм завжди взаємопов'язаний з психологічними факторами. У деяких пацієнтів причини розвитку патологічної залежності очевидні, а у інших - заховані глибоко в підсвідомості. Завдання фахівців полягає в тому, щоб допомогти людині виявити провокуючі фактори та знайти способи вирішення проблеми. Психологічна реабілітація на відміну від медикаментозного лікування дозволяє не просто відмовитися від спиртних напоїв, а й усуває бажання вживати алкоголь.

Для того щоб людина не зірвалася та не пішла у черговий запій, їй необхідні стійкі мотивації, поява нових цілей, формування іншої системи життєвих цінностей. Ці завдання також вирішуються грамотною психологічною корекцією і реабілітацією.

Якщо лікування обмежуєте проведенням програми Детокс, медикаментозною терапією або кодуванням, психологічний стан хворого не змінюється. У результаті через деякий час людина знову починає вживати спиртне, настає рецидив.

Методи психологічної реабілітації

Спочатку психологи працюють із пацієнтами індивідуально, допомагаючи сформувати правильні мотивації, визначитися з причинами появи алкогольної залежності. На наступному етапі людина починає займатися в групах взаємодопомоги за принципами програми «12 кроків», яка вважається найбільш ефективним способом лікування алкоголізму.

Фахівці сучасних наркологічних клінік дану систему доповнюють наступними психотерапевтичними методиками:

  1. Гештальт-терапія.
  2. Арт-терапія.
  3. Когнітивно-поведінкова терапія.
  4. Індивідуальні консультації.
  5. Працетерапія.

Оптимальні способи лікування підбираються індивідуально, з урахуванням всіх особливостей конкретного випадку, характеру, рівня мотивацій, психотипу, темпераменту пацієнта.

Психологічна реабілітація для алкоголіків та їхніх близьких

Члени сім'ї, близьке оточення алкоголіка також потребують професійної психологічної допомоги, оскільки страждають від такого патологічного стану, як співзалежність.

Рідним людини, що проходить лікування від алкогольної залежності, важливо змінити модель поведінки, навчитися взаємодіяти з пацієнтом на різних стадіях реабілітаційного курсу. Від близького оточення залежить успішність лікування і тривалість ремісії. У процесі відновлення людині може почати здаватися, що він повністю контролює ситуацію і може знову вживати спиртне, не побоюючись ломки, похмілля, інтоксикації. Важливо, щоб люди, які знаходяться поруч, змогли зупинити хворого, не проявляючи при цьому агресії або психологічного тиску.

Помилки в поведінці родичів, їх неправильне ставлення до реабілітантами, цілком можуть стати причиною чергового зриву. Тому співробітники наркологічних клінік велику увагу приділяють роботі з близьким оточенням пацієнта, допомагають їм позбутися від співзалежності. З метою відновлення теплих, довірчих відносин між родичами та алкозалежним проводяться сеанси сімейного системного психоаналізу, різні тренінги.

До завдань психолога входить також переконання реабілітанта змінити коло спілкування. Цьому сприяє госпіталізація і занурення пацієнта в здорове терапевтичне співтовариство. Працюючи з реабілітантами, фахівець у доступній формі пояснює, що спілкування з колишніми друзями-товаришами по чарці може привести до нового рецидиву. Знайти нових знайомих реабілітантами допомагають заняття у групах взаємодопомоги та програма ресоціалізації.

Психологічна реабілітація після алкогольної залежності

Реабілітація після лікування алкозалежності

Після завершення основного терапевтичного курсу починається стадія соціальної реабілітації. Фахівці допомагають пацієнту відновити втрачені особисті якості та міжособистісні зв'язки, відносини з друзями та близькими людьми. Велика увага приділяється питанням особистісного й духовного розвитку реабілітантів. До повернення у звичне середовище, необхідно допомогти людині скорегувати поведінкову модель, визначитися з подальшими цілями та планами.

Багато реабілітанти після завершення курсу лікування від алкогольної залежності в корені міняли свою життя, отримували іншу освіту, починали займатися творчістю. Успішна адаптація в соціумі, самореалізація, пристрій на роботу підвищують якість життя пацієнта й зводять до мінімуму ймовірність можливого рецидиву.

Тільки комплексне лікування алкоголізму, з подальшою психологічною реабілітацією дозволяє у повній мірі перемогти залежність і почати життя з чистого аркуша.