Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Лікування алкогольної залежності методикою Довженка набуває широкої популярності сьогодні. В основі даної методики лежить гіпнотичний вплив і формування негативного ставлення до спиртних напоїв. Багатьох пацієнтів, які страждають на алкоголізм, а також їхніх родичів метод Довженка приваблює своєю безпекою, швидкою дією і відсутністю необхідності прикладати серйозні зусилля для подолання захворювання.

Особливості кодування від алкоголізму

Лікування алкоголізму за методом Довженка

Методика Довженка використовується і як самостійний спосіб лікування алкогольної залежності, так і в якості доповнення до медикаментозного підшивання. Отримати позитивний результат можна тільки в тому випадку, якщо хворий має серйозні мотивації, розуміє проблему та щиро хоче кинути пити. Коли людина знаходиться в стадії заперечення і не вважає себе алкозалежним, гіпнотичний вплив не буде працювати. При використанні методу Довженка важливо, щоб пацієнт співпрацював із фахівцем і не чинив опору.

Лікування алкозалежності за методом Довженка отримало велику популярність завдяки рекламі. До переваг кодування виділяють відсутність потенційних ризиків для здоров'я. Медикаментозна терапія при гіпнотичному впливі не потрібно. Як стверджують гіпнотизери, лікарські препарати лише знімають прояви абстинентного синдрому, а робота зі словом, підсвідомістю пацієнта дозволяє подолати не тільки фізіологічну, а й психологічну залежність від спиртних напоїв.

Щоб лікування дало хороший ефект, пацієнт повинен бути підготовлений. Крім правильних мотивацій до одужання, потрібне дотримання тверезості, як мінімум протягом тижня до гіпнотичного сеансу.

Методика Довженко при хронічному алкоголізмі

Вважається, що кодування за Довженком є одним із найбільш дієвих способів лікування алкоголізму, що протікає в хронічній формі. Фахівці, що практикують цей метод, стверджують, що гіпноз працює незалежно від того, як часто людина вживає спиртні напої, і на якій стадії розвитку знаходиться захворювання.

Таке лікування дає стабільний і пролонгований позитивний результат. Після кодування гіпнозом людина з найбільшою часткою ймовірності назавжди відмовляється від алкоголю та ризики можливого рецидиву зводяться до мінімальних показників.

Під час сеансу фахівець занурює пацієнта в стан трансу та впроваджує в його підсвідомість установки про те, що алкоголь - це зло, використовуючи метод негативних асоціацій. Після процедури кодування у людини з'являється страх перед спиртним. Пацієнту починає здаватися, що якщо він буде вживати алкоголь, то трапиться щось дуже погане. Варіанти навіюваних негативних подій можуть не мати ніякого прямого взаємозв'язку з пияцтвом і спиртними напоями.

Лікування алкоголізму за методом Довженка

Недоліки лікування алкозалежності за Довженком

Лікарі - наркологи та психологи стверджують, що лікування алкогольної залежності за методом є не більше, ніж самообманом. У світі існує не так багато людей, яких можна переконати в тому, що при вживанні спиртного в їхньому житті відбудеться непоправне горе.

Основним недоліком даного методу вважається відмова від медикаментозного лікування. Організм питущого людини ослаблений і зашлакований. Для того щоб очистити кров, нормалізувати роботу внутрішніх органів і систем, не обійтися без крапельниць, сорбентів, що підтримують препаратів. Надалі людині буде потрібно курс медикаментозної терапії, спрямованої на лікування супутніх захворювань та ускладнень, що виникли на тлі алкогольної залежності.

Відсутність грамотної медичної допомоги, особливо на стадії подолання запійних станів, інтоксикації, похмільного синдрому може призвести до небезпечних наслідків, аж до загибелі хворого. Обов'язковим пунктом грамотного лікування алкоголізму є психологічна реабілітація. Одночасно з лікарями та наркологами з пацієнтом повинні працювати психологи. Завдання фахівців полягає в тому, щоб допомогти людині виявити причини, що підштовхнули його до формування алкозалежності, та знайти ефективні способи їх усунення.

На подолання алкоголізму йде кілька місяців, терапевтичний процес вимагає зусиль і залучення, як з боку фахівців, так і від пацієнта. Не варто ризикувати здоров'ям близької людини, яка потрапила в біду, проводячи різні експерименти. Зіштовхнувшись із проблемою алкогольною залежністю, необхідно відразу ж звертатися в наркологічну клініку, яка пропонує тривалий, реальний та ефективний шлях до подолання небезпечного, швидко прогресуючого захворювання.