Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Алкоголізм - хронічне, рецидивуюче захворювання, що вражає людей, незалежно від їхньої статі, вікової категорії та соціального статусу. Алкогольна залежність швидко прогресує, призводячи до незворотних змін у стані здоров'я і психіки хворого. Важливо знати, як розпізнати перші ознаки алкоголізму, щоб своєчасно почати лікування і допомогти своїй близькій людині, що потрапила в біду.

Як визначити наявність алкогольної залежності?

Як визначити наявність алкогольної залежності?

Багато людей вважають, якщо вони час від часу приймають спиртне, то нічого страшного не відбувається. Склався певний стереотипний образ алкоголіка, що займається пошуком коштів на придбання чергової пляшки. Насправді, далеко не всі люди, які страждають алкогольною залежністю, виглядають і поводяться подібним чином.

Часто близьке оточення не здогадується, яке формується хворобливу пристрасть людини до спиртних напоїв. Багато алкоголіків вміють ретельно приховувати свою проблему. Такі люди розуміють, що поводяться неправильно, але знаходять безліч виправдань і приводів випити. При цьому, в компаніях вони вживають алкоголь помірно або навіть зовсім відмовляються від спиртного. Тільки опинившись на самоті, такий прихований алкоголік купує пляшку та напивається вдома, щоб ніхто не бачив.

Перші прояви алкогольної залежності слабо виражені, на відміну від пізніх стадій даного захворювання. Починається все з появи радісних думок, пов'язаних з майбутніми святами, застіллями, обумовлені можливістю вжити спиртне. У повсякденному житті людина може і не думати про алкоголь, коли з'являється привід випити, відчуває відчуття ейфорії.

До числа перших симптомів алкогольної залежності можна віднести:

 1. Регулярне вживання алкоголю (не обов'язково щодня).
 2. Поступове збільшення дози, необхідної для досягнення алкогольного сп'яніння.
 3. Постійний пошук чергового приводу випити.
 4. Порушення сну.
 5. Психоемоційна нестабільність і різкі перепади настрою.
 6. Зміна інтересів і кола спілкування.
 7. Прояви похмільного синдрому після застіль, вечірок.

Помітивши подібні прояви у близької людини, потрібно звертатися до професіоналів і починати лікування, не чекаючи прогресування захворювання.

Первинна діагностика алкоголізму

Наявність алкогольної залежності стає очевидним для оточуючих, коли алкоголік починає сприймати спиртне, як найголовніше у своєму житті.

Поступово змінюється характер і поведінку хворого. Людина стає замкнутою, втрачає цікавість до роботи, сім'ї, хобі та колишнім захопленням. При необхідності дотримуватися тверезість протягом декількох днів, впадає в депресію, проявляє тривожність і дратівливість. Можливі спалахи неконтрольованої агресії.

Для прогресуючої алкогольної залежності характерні наступні симптоми:

 • Психологічний дискомфорт, що виникає при відсутності можливості вжити спиртне.
 • Запійні стани, що тривають протягом 3 діб і більше.
 • Гострі прояви абстиненції (тремор, нудота, блювота, головний біль).
 • Проблеми, що виникають в сім'ї і на роботі, пов'язані з вживанням алкоголю.
 • Регулярні грошові труднощі.

Людина починає байдуже ставитися до виконання своїх обов'язків, а випивка займає в його житті ключове місце. У подібних ситуаціях необхідно вживати термінових заходів, спрямованих на лікування алкоголізму.

Діагностика алкогольної залежності

Тест на наявність алкогольної залежності

У мережі інтернет представлені спеціальні тести, відповідаючи на питання, можна визначити наявність алкоголізму. Даний спосіб діагностики хоч і не є точним, але дає родичам можливість скласти загальну картину, зрозуміти, що відбувається з їх близькою людиною.

Поставити діагноз пацієнту, підтвердивши наявність алкогольної залежності можна шляхом лабораторних досліджень. Співробітники спеціалізованих клінік використовують для цих цілей певні медикаментозні препарати, що дозволяють виявити наявність етилового спирту та продуктів його розпаду в крові пацієнта.

Комплексна діагностика, що включає в себе аналізи, медичне обстеження та психологічне тестування, дає можливість визначити стадію алкогольної залежності, ступінь ураження організму та психіки, наявність супутніх захворювань. Дана інформація важлива при розробці терапевтичного курсу.

Щоб людина змогла побороти алкоголізм, однією лише детоксикації та примусових заходів медичного характеру буде недостатньо. Тільки комплексна реабілітація, набуття правильних, здорових мотивацій допоможуть покінчити зі спиртним і повернутися до повноцінного, тверезого життя.