Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Алкоголізм - широко поширене захворювання, з яким зіштовхується безліч людей, незалежно від їх віку та соціального статусу. Спровокувати розвиток алкогольної залежності можуть такі чинники, як часті стреси, перевтома, бажання сховатися від реальних проблем, спадкова схильність, відсутність самореалізації, непорозуміння в сім'ї. Якщо залежна людина відмовляється від допомоги, їй необхідно надати грамотне лікування, не допускаючи небезпечних наслідків. Одним із популярних способів боротьби з алкоголізмом є кодування.

Методи кодування від алкогольної залежності

Методи кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму - ефективний і швидкий спосіб, що допомагає людині відмовитися від вживання спиртних напоїв і побороти фізіологічну залежність.

Існує 3 методи кодування, що застосовуються фахівцями при хронічному пияцтві:

  1. Лазерне.
  2. Медикаментозне.
  3. Кодування за методом Довженка.

Кожен із способів має різні особливості, переваги та недоліки. Оптимальний спосіб кодування підбирається фахівцем в індивідуальному порядку, на підставі результатів попередньої діагностики, з урахуванням всіх особливостей конкретного випадку.

Медикаментозне кодування

Медикаментозне кодування при алкоголізмі характеризується найбільш широким поширенням. Головною перевагою даного методу є здатність алкоблокаторів швидко купірувати прояви алкогольної залежності, усуваючи не тільки симптоматику похмільного синдрому, але й пригнічуючи тягу до вживання спиртних напоїв.

Важливо, щоб у процесі лікування пацієнт дотримувався всіх розпоряджень лікаря-нарколога, щоб уникнути важкої інтоксикації організму. Багато людей плутають медикаментозне кодування з підшиванням. Основною відмінністю кодування є використання лікарських препаратів, дія яких спрямована на придушення тяги до вживання спиртного, без вшивання капсули та ряду інших супутніх підшивці, несприятливих наслідків.

Медикаментозне кодування дає хороший ефект на будь-якій стадії розвитку алкогольної залежності, а також може використовуватися у профілактичних цілях.

Лазерне кодування при алкогольної залежності

Кодування лазером - сучасний, інноваційний спосіб лікування алкоголізму. Основа методики полягає в лазерному впливі на певні центри головного мозку, відповідальні за тягу до вживання спиртних напоїв. До переваг такого виду кодування можна віднести: досить високу ефективність, безпеку для здоров'я, відсутність будь-яких можливих небажаних реакцій.

Фахівці виділяють наступні плюси лазерного кодування, вигідно виділяють його на тлі інших методик:

  1. Відсутність необхідності в застосуванні медикаментозних препаратів.
  2. Розумна, демократична вартість.
  3. Швидке досягнення позитивного терапевтичного результату (3 курсу для повного одужання).

Істотним недоліком є ​​той факт, що застосовувати його можна лише на першій або другій стадії розвитку алкогольної залежності. У більш складних і запущених клінічних випадках лазерне кодування буде неефективним.

Методи кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму за методикою Довженко

В основі кодування методу Довженко лежить гіпнотичний вплив, робота з підсвідомістю пацієнта. Такі сеанси можуть проводитися не тільки в клініці, але і в домашніх умовах. Метод Довженка практикується, як спосіб лікування алкогольної залежності, виведення із запійних станів, профілактики можливих рецидивів.

Під час сеансу фахівець спочатку занурює пацієнта в трансове, гіпнотичний стан, потім впроваджує в його свідомість інформацію про те, що вживання алкоголю є небезпечним і несе за собою руйнівні наслідки. В результаті після процедури людина починає відчувати страх перед спиртними напоями, у нього формується стійке неприйняття алкоголю на підсвідомому рівні.

До недоліків методу можна віднести: для отримання позитивного результату пацієнту необхідно дотримуватися тверезість протягом 5-10 днів до сеансу гіпнозу. Крім того, не всі люди схильні до навіювань і піддаються гіпнотичному впливу.

Сучасні наркологічні клініки при лікуванні алкоголізму не обмежуються проведенням кодування. Щоб людина змогла в повній мірі подолати алкогольну залежність, йому буде потрібна комплексна терапевтична програма, що включає в себе детоксикацію, медикаментозну допомогу та психологічну реабілітацію. Кодування може розглядатися, як один із допоміжних елементів лікувального курсу.