Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Наркотична залежність руйнує здоров'я людини, змінює її характер і веде до деградації особистості. Необхідно розуміти, що наркоманія - це хвороба, яка потребує професійного лікування. Комплексну медичну та психологічну допомогу при наркозалежності пропонує пацієнтам харківський реабілітаційний центр «Реванш+».

Як вибрати лікувальний заклад?

Як вибрати лікувальний заклад?

Щоб допомогти близькій людині, яка потрапила в полон наркотичної залежності, найближчі родичі повинні правильно вибрати спеціалізований лікувальний заклад. Людям, які не зіштовхувалися з проблемою наркоманії, складно зрозуміти специфіку даного роду закладів. У більшості клінік лікування грунтується на бесідах з пацієнтами та працетерапії. Фізична праця вимотує хворого, так що у нього просто не залишається часу і сил для думок про наркотики.

Однак таке лікування не дає стабільних, довгострокових результатів. Більше того, на тлі ослаблення організму хімічними речовинами, інтоксикації надмірне захоплення працетерапією може спровокувати ряд небезпечних захворювань, несприятливих наслідків.

Відразу ж після виписки, потрапляючи до звичного оточення, людина повертається до вживання наркотиків, і все закінчується рецидивом. Так може повторюватися кілька разів поспіль. Не дивно, що багато наркозалежних людей і їхні родичі розчарувалися в подібних реабілітаційних центрах.

Професійна клініка, що займається боротьбою з наркотичною залежністю, пропонує комплексну програму, що включає в себе, крім фізичної діяльності, обов'язкове медикаментозне лікування, психотерапію, заняття творчістю, психологічну реабілітацію і ресоціалізацію.

Крім того, з огляду на різні причини розвитку захворювання та інші особливості конкретного клінічного випадку, використання однієї стандартної терапевтичної схеми неефективно. Для досягнення позитивного результату важливо проведення попередньої діагностики, психологічного тестування та складання індивідуальної програми реабілітації для кожного пацієнта.

Як вибрати клініку для лікування наркозалежності?

У першу чергу необхідно звертати увагу на персонал, що працює в лікувальному закладі. Хороший спеціалізований центр повинен мати в своєму штаті:

  • наркологів;
  • психологів;
  • психіатрів;
  • молодший медичний персонал;
  • консультантів з хімічної залежності;
  • соціальних працівників.

Якщо 90% співробітників центру - це волонтери та колишні наркозалежні, тут пацієнтові навряд чи нададуть професійну допомогу в необхідному обсязі. Важливо ознайомитися і з умовами проживання реабілітантів, ставленням до них лікарів і обслуговуючого персоналу. Будь-які прояви психологічного або фізичного насильства неприпустимі.

У кваліфікованому приватному лікувальному закладі Харкова пацієнтам, що страждають наркотичною залежністю, крім психологічної підтримки, виявляється і професійна медична допомога, що включає в себе детоксикацію, дієтотерапію, фізіотерапевтичні процедури, медикаментозне лікування, спрямоване на відновлення імунітету, центральної нервової і серцево-судинної систем.

Психологічна реабілітація при лікуванні наркоманії

Психологічна реабілітація при лікуванні наркоманії

Після проведення детоксикації, зняття абстинентного синдрому та стабілізації фізичного стану пацієнтів починається стадія психологічної реабілітації. Даний етап - найбільш тривалий і важливий у лікувальному процесі.

Фахівці допомагають людині вийти зі стадії заперечення і сформувати мотивації до одужання. Далі проводиться психологічна робота, спрямована на з'ясування чинників, що спровокували розвиток наркотичної залежності, та підбір методів їх усунення.

Реабілітанти працюють із психологами індивідуально, відвідують заняття в групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків», сеанси сімейного системного психоаналізу. Велика увага приділяється духовному зростанню та особистісному розвитку пацієнтів, пошуку способів подальшої самореалізації.

Після закінчення основного лікування пацієнтам реабілітаційного центру «Реванш+» у Харкові надається терапевтичний супровід і допомога в соціальній адаптації.