Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Пиво - найпопулярніший напій, який люблять багато людей. Надмірне захоплення пінним напоєм веде до розвитку пивного алкоголізму, що загрожує численними небезпечними наслідками та вимагає комплексного професійного лікування.

Ознаки пивного алкоголізму

Пивний алкоголізм і його лікування

Проблема пивного алкоголізму виникає тоді, коли цей напій стає невід'ємною частиною життя людини. Визначити розвиток патологічної залежності допоможуть наступні, тривожні симптоми:

 1. Щоденне вживання пива.
 2. Постійне збільшення дозування пінного напою.
 3. Порушення сну.
 4. Тривожність і дратівливість при відсутності пива.
 5. Напади головного болю.
 6. Утворення «пивного животика».
 7. Збільшення ваги.
 8. Вживання напою вранці, після пробудження.
 9. Похмільний синдром, що супроводжується головними болями та діареєю.
 10. Порушення еректильної функції у чоловіків.
 11. Опухлість особи.

Помітивши у близької людини подібні ознаки, необхідно в терміновому порядку звертатися за допомогою до фахівців і починати боротьбу з пивним алкоголізмом.

Чому пивний алкоголізм потребує лікування?

Головна підступність полягає в тому, що розвивається захворювання поступово й тривалий час не проявляє себе специфічними симптомами. Навіть тоді, коли наявність залежності стає очевидно для оточуючих, хворий категорично заперечує проблему та відмовляється від лікування.

На відміну від горілчаного алкоголізму, зловживання пивом спочатку не носить яскраво вираженого характеру. Людина випиває пару пляшок напою, щоб розслабитися після роботи або відпочити з друзями. Через деякий час хворому для досягнення бажаного ефекту потрібно вже більшу кількість пива. Дозування постійно збільшується і настає момент, коли людина щодня починає випивати не менше 2 л пінного напою.

Ще однією особливістю пивного алкоголізму є те, що від цього напою складно сильно сп'яніти. У пивних алкоголіків практично ніколи не буває запійних станів. Довгий час люди, які страждають залежністю, продовжують працювати, виконувати свої обов'язки, ведуть звичний спосіб життя. Насторожити близьке оточення може постійно присутня в руках людини пляшка пива. Багато пацієнтів можуть вживати до 15 л пива протягом доби. Пацієнт практично ніколи не буває тверезий, але при цьому й не п'яніє до такої міри, щоб це впадало в очі оточуючих.

Протягом певного часу люди нормально себе почувають фізично. У міру накопичення токсинів, починаються проблеми з печінкою, а потім відмовляють й інші органи.

Пивний алкоголізм при відсутності своєчасного лікування призводить до таких наслідків:

 1. Гепатит.
 2. Погіршення пам'яті.
 3. Порушення мозкової діяльності.
 4. Імпотенція.
 5. Психічні розлади.
 6. Печінкова дистрофія.
 7. Цироз печінки.
 8. Ендокринопатія.
 9. Ниркові патології.
 10. Гастроентерологічні захворювання.
 11. Серцево-судинні захворювання.
 12. Порушення у функціонуванні сечостатевої системи.

Пиво, як і інші спиртні напої, руйнує клітинні структури головного мозку. Процес відновлення нормальної, повноцінної роботи організму може зайняти довгі роки, але пивні алкоголіки не розуміють цього. Починати боротьбу з патологічною залежністю від пива важливо на ранніх стадіях розвитку захворювання, не допускаючи незворотних змін в організмі та психіці хворого.

Пивний алкоголізм і його лікування

Наскільки ефективно кодування

Люди, які страждають на пивний алкоголізм, постійно знаходяться в стані легкого сп'яніння, що розслабляє їх, допомагає не думати про наслідки та не дає можливості адекватно оцінити ситуацію. Такі пацієнти категорично заперечують факт наявності залежності та відмовляються від лікування.

Бажаючи допомогти, тим хто потрапив у біду, близьке оточення вдається до кодування. У більшості випадків таке лікування проводиться примусово, і пацієнтові доводиться відмовитися від пива, щоб уникнути плачевних наслідків, аж до власної смерті.

На жаль, такий підхід не дає стабільних, позитивних результатів. Деякі пивні алкоголіки, незважаючи на кодування, продовжують вживання пива. Інша ж категорія пацієнтів страждає важкими депресивними станами, втрачає цікавість до життя.

Ефективне лікування пивного алкоголізму

Щоб людина змогла перемогти проблему пивного алкоголізму, їй необхідно усвідомлення і правильні мотивації. Вийти зі стадії заперечення й прийняти добровільне рішення допоможуть бесіди з професіоналом - психологом і застосування методу інтервенції.

Родичам пивного алкоголіка рекомендується звернутися до хорошої наркологічної клініки, де пацієнтові запропонують грамотне медикаментозне лікування і проведуть курс психологічної реабілітації.