Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Дізнавшись про те, що близька людина страждає наркотичною залежністю, друзі та родичі намагаються допомогти їй будь-якими можливими способами. Оскільки більшість залежних пацієнтів категорично заперечують наявність проблеми, їх близьке оточення вдається до примусового лікування наркоманії.

Мінуси примусового лікування наркоманії

Примусове лікування наркозалежності

Примусове відправлення людини до лікувального закладу, не найкомфортніші умови проживання, відсутність можливості отримання звичної дози штучних допінгів - викликають у пацієнта виключно агресію і роздратування.

Щоб лікування наркоманії дало позитивний результат, у людини повинно бути сформовані правильні мотивації, усвідомлення серйозності проблеми та щире бажання подолати патологічну залежність. В іншому випадку ніякі процедури та психотерапевтичні методики не дадуть належного ефекту. Повернувшись із клініки, людина знову повернеться до вживання, і все закінчиться черговим рецидивом.

Крім того, багато спеціалізованих установ основним способом лікування наркотичної залежності вважають працетерапію. Передбачається, що важка фізична праця відволікає від думок про наркотики. Іноді подібна тактика працює, але вона дає лише короткочасний ефект. Для повного одужання пацієнта потрібні потужні мотивації і грамотна психологічна підтримка.

До чого може привести примусове лікування наркозалежності?

Коли пацієнта, що страждає на наркотичну залежність, примусово відправляють на лікування в стаціонар, він відчуває виключно злість, роздратування та агресію з відношення до своїх родичів, які бажають йому допомогти.

Потрапляючи в клініку, людина намагається пристосуватися й адаптуватися до нових умов без будь-якого переосмислення свого життя. Продовжуючи відчувати залежність, пацієнт робить вигляд, що встав на шлях до виправлення, заради того, щоб якомога швидше виписатися і покинути клініку.

Повернувшись додому, він знову починає вживати наркотики. Більш того, більшість людей, які пройшли примусове лікування наркоманії, мстять своїм близьким, проявляючи психологічне насильство, а часом навіть фізичну агресію,

Тому вибір на користь примусового лікування наркозалежності можна називати вірним. Людину неможливо вилікувати від наркоманії за допомогою детоксикації та фізичної праці. Для досягнення стабільної ремісії буде потрібна комплексна психологічна реабілітація.

Перед початком основного курсу з пацієнтом працюють психологи, які за допомогою методу інтервенції допомагають йому вийти зі стадії заперечення, взяти добровільну рішення про госпіталізацію і подальшу реабілітації. Практика показує, що вилікуватися від наркоманії змогли тільки люди, відправивши в центр за власним бажанням, а не під тиском родичів.

Що робити, якщо наркоман не хоче лікуватися?

Примусове лікування наркозалежності

Практично всі залежні люди не визнають себе такими та категорично відмовляються від лікування. Спочатку рекомендується запросити фахівців до себе додому. Лікарі проведуть детоксикацію, стабілізують фізичний і психологічний стан наркомана.

На наступному етапі, коли людина буде здатний адекватно мислити й сприймати навколишню дійсність, психологи проведуть з ним мотивуючу бесіду. Досвідчені фахівці знайдуть правильні доводи та вагомі аргументи, які дозволять залежному оцінити руйнівну дію хімічних допінгів на його життя і здоров'я, усвідомити неминучі наслідки та прийняти рішення, що стосується подальшого лікування.

Часто наркомани відчувають страх перед госпіталізацією, побоюючись суспільного розголосу або можливого насильства по відношенню до ним. Співробітники центру «Реванш+» у Харкові докладно розкажуть хворому про умови проживання і методах лікування. Крім того, кожному пацієнтові гарантується сувора анонімність. Більш детальну інформацію про роботу та послуги центру можна отримати в телефонному режимі або на офіційному сайті.