Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Алкоголізм - небезпечне захворювання, що руйнує здоров'я, особистість, сім'ю і стосунки людини. Справитися з патологічною залежністю самостійно практично неможливо. Щоб лікування алкоголізму було ефективним, необхідно звертатися в професійні спеціалізовані установи, уважно підходити до вибору терапевтичних методів. До числа популярних способів боротьби з алкогольною залежністю відноситься підшивання, але не всі фахівці вважають його дієвим і безпечним.

Що таке підшивання від алкоголізму?

Медикаментозне підшивання при лікуванні алкоголізму

Дана методика передбачає підшкірне вшивання алкозалежному пацієнту капсули, що містить у собі лікарські препарати. Також медикамент може бути введений в організм ін'єкційним шляхом.

Сенс процедури полягає в тому, що пацієнтові, який пройшов підшивання, доведеться перебороти тягу до спиртного, оскільки алкоголь, вступаючи реакції з введенням препаратом, спровокує важку інтоксикацію і може навіть стати причиною смертельного результату.

Дана методика вважається ефективною, особливо для хворих, що не піддаються навіюванням і переконанням. На жаль, навіть під ризиком смерті, не всім алкозалежним людям вдається впоратися з хворобливою тягою до спиртних напоїв. Деякі пацієнти починають вживати алкоголь, навіть будучи підшитими, що призводить до серйозних наслідків для здоров'я.

Крім того, існує ряд клінічних протипоказань до проведення підшивки, через що цей спосіб лікування алкоголізму багатьом не підходить.

Вплив медикаментозної підшивки на психіку людини

Прийнято вважати, переставши вживати спиртне після процедури підшивки, людина змінює свій світогляд і ставлення до життя. Завдяки незамутненному алкоголем свідомості пацієнт сприймає реальність більш ясно та адекватно. Але психологічна тяга і любов до спиртних напоїв залишається на колишньому рівні.

Втративши можливість випивати, людина стає депресивною, дратівливою, агресивною. Алкоголіки після підшивки починають мститися своїм близьким, що їх позбавили головної радості в житті. Пацієнтам, які страждають на алкоголізм, потрібне комплексне лікування і психологічна реабілітація, що дозволяє змінити ставлення до спиртного та систему цінностей. Тільки при такому підході можна досягти позитивних довгострокових результатів і підвищити якості життя хворого.

Наскільки безпечна лікарська підшивка?

На фармацевтичному ринку представлено кілька препаратів, що пригнічують дію алкоголю або викликають негативну реакцію організму до спиртного. Лікарські засоби відносяться до категорії блокаторів та поділяються на 2 основні групи:

  1. Наркоблокатори.
  2. Препарати аверсивного дії.

Використання медикаментів першого типу є примусовим лікуванням алкоголізму. Після вшивання ампули, людина не зможе вживати спиртне, оскільки навіть незначна доза алкоголю може призвести його до смерті. Активні речовини можуть надходити в кров моментально або проникати поступово.

Механізм дії препаратів аверсивного дії від цього не змінюється. На жаль, у медичній практиці зафіксовано не мало випадків загибелі пацієнтів, які пройшли процедуру підшивки. Страждаюча від хворобливої ​​залежності, людина помилково вважає, що невелика доза спиртного не заподіє шкоди. Сильнодіючі речовини, вступаючи в контакт з алкоголем, приводять до важких реакцій. Якщо у людини є проблеми зі здоров'ям, організм ослаблений, то і пляшки пива може бути досить для летального результату.

При використанні наркоблокаторов алкоголь перестає діяти та людина, вживаючи спиртне, не відчуває стану сп'яніння. Результатом стає отруєння, гостра інтоксикації і навіть смерть.

Медикаментозне підшивання при лікуванні алкоголізму

Лікування алкоголізму підшиванням - чи варто ризикувати?

Медикаментозне підшивання не можна назвати безпечним способом лікування алкоголізму. Допомагає даний метод не кожному. Фахівці рекомендують не ризикувати здоров'ям, а звертатися за допомогою до наркологічної клініки.

Тільки в стаціонарі людині призначать грамотне лікування, нададуть медичну допомогу, проведуть курс психологічної реабілітації. Повноцінний терапевтичний курс не дає миттєвого ефекту, як підшивання, і може тривати кілька місяців. Результат комплексної реабілітації відрізняється довгостроковістю і гарантує пацієнтові повне одужання, без будь-яких несприятливих наслідків.