Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Алкоголізм - патологічний стан, що супроводжується розвитком фізіологічною та психологічною залежністю. Подолати хворобливу тягу до спиртних напоїв самостійно пацієнт не може, тому йому потрібна професійна допомога, в т.ч. і медикаментозна.

Як проходить лікування алкогольної залежності медикаментозно

Медикаментозне лікування алкогольної залежності

Медикаментозна допомога людині, яка страждає алкогольною залежністю, включає в себе наступне:

  1. Купірування алкогольного розладу.
  2. Детоксикація організму.
  3. Зняття похмільного синдрому.
  4. Усунення запійного стану.
  5. Відновлення нормального стану та функціонування внутрішніх органів, систем.
  6. Підтримка організму.
  7. Профілактика рецидивів.

Крім того, на тлі алкогольної залежності у пацієнтів часто розвиваються різні ускладнення, супутні захворювання. Надалі, після стабілізації фізичного стану потрібне медикаментозне лікування, спрямоване на усунення наслідків алкоголізму.

Терапія алкоголізму повинна проходити в профільній клініці, де працюють досвідчені фахівці та є всі необхідні препарати. Ліки, дозування і тривалість лікувального курсу визначаються лікарями в індивідуальному порядку, з урахуванням всіх особливостей конкретного випадку.

Стадії медикаментозного лікування алкогольної залежності

Лікування алкогольної залежності в наркологічній клініці починається з детоксикації організму. У більшості випадків пацієнти або їх родичі звертаються до фахівців для купірування запою, зняття симптомів отруєння або гострого абстинентного синдрому.

Для цих цілей наркологи використовують очищаючі крапельниці, сорбенти, протинудотні й протикашльові препарати, медикаменти, дія яких спрямована на поліпшення функціонування серцево-судинної та центральної нервової системи. Така програма медикаментозного лікування дозволяє усунути хворобливі симптоми, нормалізувати роботу організму, зменшити прояви фізичної залежності від спиртних напоїв.

Важливо, щоб терапія проходила в клініці під спостереження медиків. Не можна намагатися зняти гострі прояви алкоголізму в домашніх умовах, оскільки людина, що не має спеціальної освіти, може не помітити погіршення стану хворого, що вимагає термінового лікарського втручання.

На наступній стадії, після стабілізації самопочуття пацієнта, починається медикаментозне лікування алкогольної залежності, з використанням препаратів, дія яких спрямована на прискорене відновлення нормального функціонування внутрішніх органів. Регулярне вживання спиртних напоїв негативно позначається на печінці, головному мозку, серці, центральній нервовій системі. Поліпшенням їх стану займаються фахівці.

На відміну від реабілітаційних центрів, лікування алкоголізму в наркологічній клініці проходить без інтенсивних фізичних навантажень, здатних принести непоправної шкоди ослабленому організму хворого. Замість цього з пацієнтом постійно працюють кваліфіковані психологи, наркологи, медики та психотерапевти.

Медикаментозне лікування алкогольної залежності

Комплексне лікування алкогольної залежності

Незважаючи на високу ефективність медикаментозної терапії в боротьбі з алкогольною залежністю, вона дає лише тимчасові, нетривалі результати. Щоб повністю побороти алкоголізм, уникнувши чергових запоїв та рецидивів, буде потрібно комплексне лікування.

Кращі результати дає терапевтична програма, що об'єднує в собі медикаментозне лікування і психологічну реабілітацію алкозалежних. З пацієнтом працюють психологи, які допомагають йому розібратися в собі, знайти причини, що спровокували розвиток захворювання.

Будь-яка патологічна залежність має свої причини, проте не всім вони відомі. Завдання фахівців полягає в тому, щоб знайти витоки проблеми та способи їх усунення. Тільки в такому випадку людина зможе не тільки відмовитися від вживання спиртного, а й подолати психологічну тягу до нього, підвищити якість свого життя.

Доведено, навіть грамотно підібране медикаментозне лікування алкогольної залежності не дасть бажаного результату, якщо цього не хоче пацієнт. Психологи допомагають людині усвідомити всю серйозність проблеми, сформувати стійкі правильні мотивації до одужання. Якщо хворий буде залучений в терапевтичний процес, реабілітація пройде набагато швидше та успішніше, а ризики можливого зриву зведуться до мінімальних показників.

Тільки таке медикаментозне лікування алкоголізму, доповнене психологічною допомогою, дозволить викорінити хворобу та надасть стабільний, позитивний результат.