Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Запій часто плутають зі звичайним пияцтвом. На жаль, запійний стан - це ознака прогресуючого хронічного алкоголізму, що вимагає термінової медичної допомоги та своєчасного лікування. Важливо навчитися розпізнавати запій і знати, що робити в тому випадку, якщо подібна проблема доторкнулася когось із членів сім'ї.

Виведення із запою

Основні ознаки запою

Визначити наявність запою у близької людини допоможуть характерні для патологічного стану симптоми:

 • нудота;
 • напади блювоти;
 • порушення процесів обмінного характеру;
 • неможливість припинити пити, навіть при наявності важливих справ;
 • вживання спиртних напоїв упродовж трьох днів поспіль і більше;
 • головні болі;
 • психоемоційна нестабільність, різкі перепади настрою;
 • тремор верхніх кінцівок;
 • напади необгрунтованої агресії;
 • безпричинна тривожність, занепокоєння, дратівливість, з тенденцією прояву в ранкові години;
 • хворобливі відчуття, локалізовані в області серця;
 • психічні розлади.

Хронічні запої небезпечні проблемами зі здоров'ям, ураженням внутрішніх органів і навіть самогубством. Необхідно в терміновому порядку вживати заходів, спрямовані не тільки на купірування запійного стану, а й на лікування алкогольної залежності.

Вихід із запою вдома

Багато людей, які зіткнулися з запійними станами, не хочуть звертатися в клініку, вважаючи, що допомогти хворому можна і в домашніх умовах. На жаль, одних тільки вітамінів, фізрозчинів і  пиття для купірування запою і стабілізації здоров'я пацієнта недостатньо. Самовільне використання медикаментозних препаратів і сумнівних народних методик можуть лише погіршити ситуацію і завдати шкоди організму людини. В найкращому разі, домашнє лікування запою дозволить зберегти пацієнта від зневоднення і полегшити симптоми інтоксикації.

Родичам хворого необхідно пам'ятати, що важке отруєння, передозування спиртного, ведуть до розвитку незворотних процесів, здатних привести до загибелі пацієнта. Оцінити стан людини, що перебуває в запої, провести діагностику організму та надати йому кваліфіковану допомогу зможе тільки кваліфікований фахівець - лікар-нарколог та інші фахівці.

Вихід із запою

Медикаментозний спосіб виведення з запою

Для виведення людини із запою потрібно грамотна детоксикація. Крапельниці, використання спеціальних препаратів дозволяють у найкоротші терміни очистити організм від залишків етилового спирту і продуктів його розпаду, токсичних речовин. Дана процедура допомагає швидко купірувати симптоми запойного стану та гострої абстиненції: тремор, прискорене серцебиття, нудота і блювота, різкі перепади артеріального тиску.

При лікуванні запою рекомендується госпіталізація, оскільки стан хворого може різко погіршитися і йому потрібне постійне спостереження фахівців. Організувати такий догляд в домашніх умовах - неможливо.

Крім того, у клініці людина отримує грамотне медикаментозне лікування, що дозволяє швидше стабілізувати її стан. При терапії запоїв пацієнтам призначаються такі лікарські препарати:

 • анальгетики;
 • протинудотні препарати;
 • сорбенти;
 • седативні препарати;
 • снодійні;
 • заспокійливі засоби.

Не варто ризикувати здоров'ям або навіть життям близької людини, намагаючись вивести його з запою самостійно. Краще відразу звернутися за допомогою до професіоналів, у наркологічну клініку. Приватні спеціалізовані установи проводять таке лікування анонімно, без постановки пацієнта на облік.

Лікування запою у клініці

При тривалому запої, які тривають більше тижня, порушується робота всього організму. У таких випадках пацієнту потрібне комплексне лікування в умовах стаціонару. Фахівці для надання допомоги хворим проводять процедуру плазмаферезу, призначають препарати, що активують діяльність головного мозку. Після стабілізації стану пацієнта починається курс психологічних, медичних процедур, проводиться кодування.

Виведення з запою є лише тимчасовим заходом, тому важливо, щоб пацієнт пройшов повний курс лікування і реабілітації. Комплексна терапія алкоголізму дозволить назавжди розпрощатися зі спиртним і уникнути подальших рецидивів.

Лікування запійних станів, особливо у важких, запущених випадках, повинно проводитися в стаціонарі, під постійним наглядом медиків, досвідчених фахівців. Зняття запою в клініці проходить у кілька етапів, а після його завершення, пацієнту призначається терапевтичний курс, спрямований на відновлення нормальної роботи внутрішніх органів і систем, стабілізацію психоемоційного стану.