Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Останнім часом спайсова залежність набуває все більшого поширення. Обумовлено це тим, що молоді люди не розуміють згубного впливу даної речовини на організм людини. Пройти комплексне лікування від spice у Харкові пропонує реабілітаційний центр «Реванш+».

У чому небезпека спайсової залежності?

Лікування спайсової залежності

Основна підступність спайсової залежності полягає в тому, що розвивається вона непомітно. Спочатку людина починає вживати spice з метою розслаблення, зняття емоційної напруги. Однак із часом для отримання бажаного ефекту звичної дози стає недостатньо.

Відбувається це через звикання, притуплення захисних ресурсів самого організму. Бажаючи знову випробувати відчуття ейфорії, хворий починає збільшувати дозу, що призводить до передозування, отруєння організму та розвитку патологічної залежності.

Коли потрібна допомога професіоналів?

Для прогресуючої спайсовой залежності характерні наступні симптоми:

 • нервозність;
 • безпричинна тривожність;
 • психоемоційна нестабільність;
 • порушення сну, безсоння;
 • погіршення пам'яті, складнощі із сприйняттям нової інформації;
 • порушення концентрації уваги.

Людина стає розсіяною, неуважною. В результаті виникають проблеми, що відображаються у навчанні, професійній діяльності, особистих і сімейних відносинах. Подібні прояви свідчать про розвиток в організмі пацієнта небезпечних, необоротних процесів, пов'язаних із регулярним вживанням spice.

На даній стадії людині потрібна термінова медична допомога. В іншому випадку для стабілізації свого стану хворий почне вживати наркотик буквально через кожні кілька годин, можуть бути причиною виникнення психоорганічного синдрому та поразкою клітинних структур головного мозку.

Пацієнти стають злими та нервозними, проявляють агресію у відношенні до оточуючих. При цьому самі відчувають важкі муки, їх переслідують панічні атаки, фобії, галюцинації, страх смерті. Тяжкі депресивні стани при відсутності своєчасної професійної допомоги призводять до суїцидальних думок і спроб самогубства.

Непрофесіоналам буває складно відрізнити спайсову залежність від шизофренії через схожість їх симптомів. Тим більше, що і самі пацієнти воліють пояснювати свій стан психічними розладами, щоб приховати факт наркотичної залежності та продовжувати вживати спайс.

Наскільки ефективно кодування від спайсової залежності?

Люди, вперше зіштовхнулися з проблемою наркотичної залежності, не знають, як їм діяти та куди звертатися. Бажаючи швидко допомогти своїй близькій людині, що потрапила в біду, уникнувши при цьому суспільного розголосу, вони вдаються до такого способу терапії, як кодування від спайсовой залежності.

Однак фахівці вважають дану методику аж ніяк не найефективнішою. Справа в тому, що кодування може лише поселити у хворого страх перед наркотиком, але не викорінить самих причин, що спровокували розвиток патологічної залежності. В результаті через деякий час пацієнт знову почне вживати спайс або ж інші наркотики.

Тому кодування можна вважати лише одним із допоміжних елементів терапії при наркоманії, що дають певний ефект на початкових стадіях лікування.

Особливості ефективного лікування спайсової залежності

Особливості ефективного лікування спайсової залежності

Для подолання спайсової залежності пацієнту потрібно професійне, комплексне лікування. Спочатку проводиться детоксикація організму, що дозволяє вивести залишки штучного допінгу, нормалізувати роботу внутрішніх органів, стабілізувати фізичний стан хворого.

Наступний етап - формування стійких мотивацій до лікування і подолання залежності від spice. Для цих цілей застосовується метод інтервенції, проводяться мотивуючі бесіди. Після цього пацієнт проходить курс психологічної реабілітації, що включає в себе наступні методики:

 • сімейну психотерапію;
 • індивідуальний психоаналіз;
 • заняття в групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків»;
 • арт-терапію;
 • працетерапію;
 • Гештальт-терапію.

Такий комплексний підхід сприяє повному відновленню психіки, фізичного здоров'я, особистісних якостей пацієнта. Лікування спайсової залежності в харківському реабілітаційному центрі «Реванш+» проводиться анонімно та не передбачає постановки пацієнта на облік.