Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Регулярне вживання спиртних напоїв у великих кількостях призводить до порушення функцій організму, скупченню токсичних речовин і розвитку інтоксикації. Подібний стан небезпечний і при відсутності адекватної допомоги, може привести до загибелі пацієнта, тому важливо вміти вчасно діагностувати отруєння, і провести очищення отруйних речовин з організму.

Ступені алкогольної інтоксикації

Лікування алкогольного отруєння

Всупереч поширеній думці, з алкогольною інтоксикацією може зіштовхнутися людина, яка не є хронічною п'яницею. Ступінь сприйнятливості організму до токсичних речовин, що містяться в спиртних напоях, у людей відрізняється індивідуально. Відомі випадки, коли люди труїлися невеликими дозами алкоголю.

Найбільш схильні до інтоксикації люди, які страждають порушенням печінкових функцій. З цієї причини такий стан часто діагностується у алкоголіків, печінку яких вражена внаслідок регулярного вживання підвищених доз токсинів.

Виділяють 3 ступеня алкогольного отруєння:

 1. Легка.
 2. Середня.
 3. Важка.

Перша стадія проявляється порушеннями психічного характеру. Людина може страждати від нав'язливих думок, ідей, чути якісь голоси. Багато людей навіть не здогадуються про те, що подібний стан є ознакою отруєння, списуючи дивні симптоми на сильне сп'яніння. Середній ступінь інтоксикації проявляється посиленням неврологічних розладів. На третій стадії виникають фізіологічно симптоми (рясна блювота, больовий синдром, непритомність, тахікардія, затруднення дихальної функції).

При другому та третьому ступені алкогольної інтоксикації пацієнт потребує термінової медичної допомоги. Особливо небезпечно отруєння для людей, які регулярно вживають спиртні напої. Обумовлено це тим, що організм алкоголіка звикає до етилового спирту, тому людина може прийняти смертельно високу дозу, що приводить до руйнування внутрішніх органів.

У подібних ситуаціях необхідно викликати нарколога додому. Надати людині адекватну допомогу самостійно неможливо, а госпіталізація і транспортування можуть погіршити важкий стан пацієнта. Кваліфікований фахівець в домашніх умовах проведе екстрену детоксикацію, визначить ступінь отруєння і допоможе визначитися з подальшим лікуванням.

Симптоми алкогольного отруєння

Звертатися за допомогою до фахівців необхідно при прояві у пацієнта тривожних симптомів:

 1. Судомний синдром.
 2. Різке збліднення шкірних покривів.
 3. Зниження показників температури тіла.
 4. Синюшного відтінку шкіри та оболонок.
 5. Озноб.
 6. Затруднення дихальної функції.
 7. Надмірно інтенсивне потовиділення.
 8. Напади блювоти.

Лікування алкогольного отруєння

Заходи першої допомоги

При отруєнні алкоголем обов'язково потрібно провести заходи, спрямовані на зняття інтоксикації. Навіть якщо людина зуміє самостійно впоратися з неприємними симптомами, наступного разу він може перевищити дозу, що призведе до більш тяжких наслідків.

Перше, що необхідно зробити - це зателефонувати до спеціалізованої клініки та викликати лікаря додому. До приїзду фахівця пацієнту слід забезпечити рясне пиття. Хороший ефект надає прийом сорбентів, активованого вугілля та інших препаратів, що полегшують процес детоксикації організму. Також можна спробувати викликати штучну блювоту, зробити промивання шлунка.

Допомога при важкому алкогольному отруєнні

Важка форма алкогольної інтоксикації вимагає професійного лікування в умовах госпіталізації, з подальшим відновленням нормальної роботи внутрішніх органів і систем. Інакше, результати будуть негативними.

Надати грамотну допомогу пацієнтові зможе лікар-токсиколог. Спеціаліст проведе діагностику, підбере для хворого найбільш ефективні та безпечні препарати. Подальше лікування буде включати в себе вітамінотерапію і збалансовану дієту, застосування очищувальних крапельниць, що підтримують медикаментів.

Особливо важливо забезпечити професійну допомогу людині, що вживає алкоголь, регулярно та у великих кількостях. Організм такого хворого вкрай ослаблений і не зможе самостійно впоратися з наслідками інтоксикації. Лікування алкогольного отруєння має проходити в профільній клініці, під цілодобовим контролем досвідчених і кваліфікованих фахівців.

Не варто ризикувати життям близької людини, намагаючись надати йому допомогу та впоратися з ознаками отруєння власними силами. При перших же симптомах, характерних для алкогольної інтоксикації, слід звертатися в спеціалізовану клініку, не допускаючи розвитку гострого алкогольного отруєння.