Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Алкоголізм - небезпечне захворювання, підступність якого полягає в тому, що розвивається непомітно. Алкоголіки до останнього заперечують наявність проблеми та відмовляються від сторонньої допомоги. Близькі люди, намагаючись врятувати рідну людину, часто вдаються до лікування алкогольної залежності без відома хворого. Наскільки ефективна така терапія та які можливі наслідки?

Як проходить лікування алкоголізму без відома пацієнта?

Лікування алкогольної залежності без відома хворого

У більшості випадків, щоб вилікувати алкоголіка без його згоди, члени сім'ї підмішують у напої та їжу пацієнта певні препарати. Медикаменти, при взаємодії зі спиртним, викликають сильну інтоксикацію, формуючи неприйняття алкоголю на фізіологічному рівні. У хворого не виходить сприймати спиртне, оскільки при вживанні навіть невеликої кількості алкоголю, його стан різко погіршується, починаються приступи нудоти та блювоти.

На жаль, подібний метод лікування, незважаючи на свою ефективність, є небезпечним. Постійна інтоксикація вкрай негативно позначається на стані печінки, призводить до порушення її функціонування. Крім того, при хронічному, регулярному вживанні спиртного, організм людини звикає до неприємних симптомів, тому хворий може продовжувати пити, не дивлячись на отруєння. Часте використання спеціальних препаратів на тлі прогресуючого алкоголізму викликає розвиток несприятливих наслідків, аж до смертельного результату.

Навіть у самому кращому випадку, примусове медикаментозне лікування алкогольної залежності приносить лише тимчасовий ефект. Якщо людина і припиняє пити, але як тільки родичі перестають підмішувати їй ліки, вона знову повертається до вживання спиртного. Тривале та безконтрольне застосування подібного роду препаратів веде до розвитку хронічних захворювань і загибелі хворого.

Практикуються та інші способи примусових заходів медичного характеру, як кодування, гіпноз. Назвати їх ефективними також не можна, оскільки провести таку процедуру без відома пацієнта проблематично, а також не всі люди піддаються гіпнотичному впливу.

Наскільки ефективне кодування від спиртного без згоди хворого?

Більшість фахівців відмовляються проводити кодування від алкоголізму, не отримавши згоди від хворого. Обумовлено це тим, що залежна людина буде тільки заважати лікарю, чинити опір, і таке лікування не принесе належного позитивного результату.

Доведено, що гіпнозу піддаються лише невелика кількість людей. Як правило, алкоголіки або не реагують на подібне лікування, або починають проявляти агресію і невдоволення у відношенні до родичів і працюючими з ними фахівцями.

Лікування алкогольної залежності без відома та згоди пацієнта - пуста трата грошей, часу і сил. Фахівці переконані, щоб людина кинула пити та повернулася до тверезого життя, повинна самостійно усвідомити необхідність одужання, мати стійкі здорові мотивації. Спроби спровокувати у алкоголіка штучне неприйняття спиртного на фізіологічному або психологічному рівні призводить до того, що людина буде продовжувати думати про алкоголь і шукати будь-які можливості випити спиртне. Таке лікування не є результативним і незмінно закінчується новим запоєм, черговим рецидивом.

Лікування алкогольної залежності без відома хворого

Як допомогти людині, яка не хоче лікуватися і не нашкодити їй

Якщо людина страждає алкогольною залежністю, його родичі мають звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку. Запросити нарколога можна навіть додому, для проведення детоксикації при запої в звичних умовах для алкозалежного. Важливо вибирати установу, що не обмежується короткостроковими методами терапії, а надає пацієнтові комплексне медикаментозне та психологічне лікування.

Лікарі нададуть необхідну медичну допомогу, знімуть похмільний синдром, стабілізують фізичний стан. Психологи допоможуть залежній людині знайти причини, які привели до розвитку алкоголізму, та способи їх усунення. У клініках проводиться ряд заходів, спрямованих на лікування супутніх алкоголізму захворювань, підвищення працездатності пацієнта.

Для лікування алкогольної залежності важливо довірити здоров'я професіоналам. На початкових етапах залежний пацієнт може відмовлятися від допомоги, але з часом змінить своє ставлення до терапевтичного процесу. Хороший ефект дає проведення мотивуючих бесід, що дозволяють хворому вийти зі стадії заперечення, усвідомити необхідність лікування і погодитися на подальшу терапію і реабілітацію.