Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Канадські вчені - співробітники університету McGill, провели дослідження, яке довело, що засвоєння людиною нових моторних навичок відбувається значно швидше, якщо в ході навчального процесу робити нетривалі фізичні вправи протягом 15 хвилин.

Перший етап дослідження

У випробуваннях брали участь 25 осіб, що викликалися у якості добровольців. Учасникам експерименту було запропоновано виконання двох видів завдань. Перша полягала у використанні спеціального динамометра. Прилад був оснащений курсором, що переміщається, а на його екрані відображалися прямокутники червоного кольору, між якими й рухався курсор. Висота його підняття безпосередньо залежала від того, з якою силою людина натисне на курсор.

Після цього учасників розділили на дві групи. Перша пасивно відпочивала, а друга займалася виконанням фізичних вправ. У ході даного процесу вчені постійно відстежували показники мозкової активності випробовуваних за допомогою електроенцефалографічного методу.

Вчені довели, що фізкультура допомагає поліпшити пам'ять

Другий період

Наступний етап експерименту полягав у тому, що після закінчення півгодини, години або ж півтори учасникам випробування необхідно було виконати попереднє завдання, але у скороченій версії. На динамометр вже не було потрібно сильно тиснути.

Потрібно було лише злегка натиснути на прилад кілька разів, щоб привести курсор у дію, щоб він торкнувся певні прямокутники на екрані. Учасники експерименту повторювали виконання свого першого завдання кілька разів із часовим проміжком о 8 годині в одну добу.

Результати

У результаті з'ясувалося, що ті люди, які займалися виконанням фізичних вправ, впоралися із завданням швидше, ефективно та з меншими показники активності головного мозку, в порівнянні з учасниками першої групи - пасивно відпочивали та не давали навантаження на організм.

У представників першої групи даний моторний навик зберігся на високому рівні та після закінчення доби з моменту початку проведення експерименту. На думку вчених, це свідчить про поліпшених показниках консолідації моторної пам'яті.

Виявляється, заняття фізкультурою і фізичні навантаження приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але й позитивно позначаються на пам'яті, здібності до концентрації уваги і навіть інтелектуального розвитку людини. Для того щоб краще та швидше освоїти новий навик, досить лише приділити трохи часу тренувань.