Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Сечокам'яна хвороба (МКБ), що супроводжується появою каменів у нирках, - небезпечна патологія, яка загрожує численними наслідками, ускладненнями. Потемніння кольору сечі - один із перших ознак захворювання, що вимагає негайного лікування.

Особливості сечокам'яної хвороби

Під камінням розуміються тверді сольові відкладення в області нирок. Вони виводяться з організму разом з сечею, але при досить великих розмірах доставляють людині безліч неприємностей і провокують виникнення таких симптомів хвороби.

Особливу небезпеку для здоров'я представляють великі камені, що блокують сечовивідні шляхи. Результатом стає затруднене сечовипускання або навіть зовсім його відсутність. При цьому пацієнти скаржаться на яскраво виражений больовий синдром у поперековому відділі, спині та нижньої частини живота.

Дана патологія характеризується широким поширенням. Згідно зі статистикою, кожна десята людина зіштовхується з такою проблемою, як утворення каменів у нирках. Вважається, що представники сильної статі в 2 рази більше схильні до сечокам'яної хвороби, ніж жінки.

Коли звертатися за медичною допомогою?

Термінова медична допомога необхідна пацієнтам при:

 • затрудненні або відсутності можливості сечовипускання;
 • появі кров'яних домішок у сечі;
 • гострих, різких хворобливих відчуттях, що виникають внизу живота, поперековому відділі;
 • гарячковому стані;
 • нудоті та нападах блювоти.

Подібна клінічна картина свідчить про серйозні порушення у функціонуванні ниркового апарату, а також можливі пошкодження сечовивідних шляхів, які загрожують приєднанням інфекційних процесів. Якщо терміново не надати людині грамотну, професійну медичну допомогу, наслідки можуть бути жахливими - від некрозу нирки до загибелі самого хворого.

Камені в нирках: причини, симптоми та лікування

Перші симптоми утворення каменів у нирках

На початкових стадіях патологічного процесу може протікати практично безсимптомно. Обумовлено це тим, що камені через невеликих розмірів ніяк себе не проявляють. Хвороба дає про себе знати при блокуванні сечоводів. Запідозрити наявність каменів у нирках можна за такими ознаками:

 • прискорені позиви до сечовипускання;
 • помутніння і зміна кольору сечі (темніше забарвлення);
 • хворобливі відчуття, що виникають у процеси випорожнення сечового міхура;
 • поперекові болі з тенденцією до посилення при фізичних навантаженнях.

При виявленні хоча б декількох із перерахованих вище симптомів рекомендується якомога швидше звернутися до лікаря. Лікар призначить ультразвукове дослідження і розробить найбільш ефективний терапевтичний курс.

Причини утворення каменів у нирках

Спровокувати утворення каменів у нирках можуть:

 • надлишкова маса тіла;
 • зловживання жирними, солоними стравами, солодощами, копченостями, консервантами;
 • генетична схильність;
 • недолік рідини в організмі;
 • запальні процеси в кишечнику.

МКБ може розвиватися на тлі таких патологій, як подагра, цукровий діабет, нирковий канальцевий ацидоз.

Методи лікування

При утвореннях невеликого розміру застосовуються методи консервативної терапії. Пацієнтам призначаються знеболюючі препарати, рекомендується дотримання правильного питного режиму. При великих каменях хороший ефект дає екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія - руйнування утворень шляхом впливу електромагнітних хвиль.

В інших випадках проводиться інтракорпоральна літотрипсія. У ході даної операції спеціальні інструменти вводяться в область сечових шляхів, самі камені руйнуються під впливом лазера та видаляються. Щоб уникнути МКБ, рекомендується пити більше рідини, правильно харчуватися, стежити за вагою і регулярно проходити профілактичні обстеження.