Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

У сучасному суспільстві все частіше відзначається зниження лібідо у одного або обох сексуальних партнерів. Якщо ці партнери пов'язані узами шлюбу, то комусь з них доводиться займатися сексом через «не можу». Про шкоду, яку надає на організм такий вид насильства, розповіла журналіст і сексолог, автор блогу «Маша, давай!» Марія Арзамасова. Найчастіше в ролі «жертви» виступає жінка. Страх втратити коханого, який в разі відмови від близькості може знайти розраду на стороні, змушує жінку займатися сексом без бажання, «з обов'язку». Такі відносини призводять до соматичних і психоемоційним проблем.

Причини зниження лібідо

Сексуальне бажання - це не чисто фізіологічна функція організму, типу потреби в їжі, воді. Воно залежить від обсягу еротичних стимулів. У сімейному житті кількість сексуальних подразників поступово знижується, і на перше місце виступають фізіологічні та психоемоційні стани:

  • втома;
  • стреси;
  • гормональний дисбаланс;
  • соціальні проблеми;
  • господарські турботи - побут;
  • соматичні захворювання та ін.

Якщо жінка не відчуває внутрішньої потреби в сексі, але змушує себе підкоритися бажанням чоловіка, то поступово вона починає сприймати його як насильника. Наростає роздратування, агресія, що остаточно «вбиває» лібідо та відносини в парі.

Шкода занять сексом при відсутності бажання: думка експерта

Поради фахівця

Фахівці стверджують, що ситуацію можна виправити, якщо причиною зниження лібідо не є соматичні або органічні порушення, які потрібно лікувати. М. Арзамасова радить не переживати проблему мовчки. Жінка повинна:

  • проаналізувати причини відсутності бажання сексуальної близькості;
  • відверто обговорити з партнером ситуацію;
  • розробити стратегію корекції.

Наприклад, чоловік може взяти частину господарських турбот на себе, найняти няню для дітей, частіше давати можливість жінці відпочити, «переключитися», зайнятися хобі, виходити «у світ».

Сексуальне бажання зберігається або зростає в разі, якщо отримане задоволення більше, ніж витрачені зусилля. Коли людина займається сексом за власним бажанням, заради задоволення, то лібідо зростає. Секс з примусу, під тиском страхів, зобов'язань, «моралі» остаточно вбиває сексуальність.

Щоб подолати згасання лібідо, необхідно «обдурити» його - людина не повинна відчувати вимог, тиску, примусу навіть у завуальованій формі. Викликати бажання необхідно так, щоб партнер не помітив, що це свідомі дії, мета яких - секс. Інакше він буде відчувати себе зобов'язаним.

Можна спробувати створити настрій, оточити «половинку» турботою, увагою, поступово підігріваючи романтику викликаючи сильні емоції. Психологи попереджають, що сильні емоції «заражають». Щоб викликати сексуальне бажання, необхідно самому насолоджуватися, а не імітувати його, щоб підтвердити свою потрібність, сексуальність.