Професійна програма лікування та реабілітації наркоманії й алкоголізму в місті Харкові

Безкоштовна консультації.
Працюємо для вас цілодобово

Лiцензiя МОЗ України
№578/0/03-22

Згідно зі статистичними даними, останнім часом значно збільшилася кількість дітей і підлітків, що зловживають сильнодіючими знеболюючими препаратами. Причому отруєння носить настільки сильний характер, що призводить до госпіталізації.

Експериментальні дослідження

Американські вчені провели дослідження, в яких брало участь понад 200 тисяч підлітків. Результати експерименту показали, що молоді люди приймають опіоїди з метою полегшення болю або нанесення собі навмисної шкоди. За час проведення даного дослідження кількість випадків госпіталізації дітей після зловживання знеболюючими препаратами зросла від 6,6% до 9,6%.

Згідно з отриманою інформацією, найчастіше молоді люди використовують такі препарати як метадон, героїн, фентаніл, є рецептурними знеболюючими засобами. Саме після застосування даних речовин медичним фахівцям доводиться надавати маленьким пацієнтам екстрену допомогу в палаті інтенсивної терапії, реанімаційних відділеннях.

Збільшилася кількість зловживань знеболюючими препаратами серед дітей та підлітків

Дослідники, що проводили експеримент, наполегливо закликають до розробки ефективної стратегії, яка дозволить обмежити доступ до опіоїдних препаратів дітей і підлітків з метою поліпшення їх фізичного та психічного здоров'я. На думку фахівців, доктора, що займаються лікуванням неповнолітніх пацієнтів, повинні акуратно ставитися до використання будь-яких знеболюючих засобів, особливо що володіють сильною дією, що включають в свій склад наркотичні речовини.

Результати експерименту показали, що в більшості випадків інтоксикація підлітків наркотиками не вимагала проведення екстреної терапії, а проявлялася такими клінічними ознаками, як слабкість, зниження здатності до концентрації уваги, підвищена сонливість, порушення координації рухів. Однак кількість маленьких пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, за час проведення випробування значно збільшилася.

Ідентична ситуація спостерігається і в відділеннях психіатрії. Кількість молодих людей, які потребують спеціалізованої допомоги, зросла більш, ніж у два рази: від 3,5% до 8,18%. Кількість пацієнтів, які потребують проведення серцево-легеневої реанімації у відділеннях інтенсивної терапії, також збільшилася з 1,31% до 3,18%.

Фахівці закликають батьків проявляти більше уваги до своїх дітей, щоб захистити їх від небезпек, пов'язаних із зловживанням знеболюючих засобів.